všetko o knihách, elektronických knihách i o čítáčkach

Elektronické knihy zadarmo

Elektronická kniha je kniha v elektronickom formát. Nejedná sa o knihu v klasickej tlačenej podobe, ale o takú, ktorá sa nachádza v nejakom elektronickom formáte. Pre počítače sa jedná najčastejšie o formát PDF, pre čítačky elektronických kníh to býva formát EPUB.

Väčšina internetových stránok s elektronickými knihami je spoplatnená. To znamená, že pokiaľ si chcete elektronickú knihu stiahnuť, musíte za ňu zaplatiť rovnako, ako za bežnú knihu. Je však i mnoho stránok, ktoré ponúkajú stiahnutie elektronickej knihy zadarmo. V týchto prípadoch sa zväčša jedná o staršie tituly, sú však samozrejme i výnimky.

Napríklad na stránke martinus.sk máte možnosť zadarmo stiahnuť niekoľko strán z knihy. Ak Vás však kniha zaujme musíte si ju kúpiť, aby ste ju mohli prečítať celú. Niekoľko kníh na stiahnutie môžete nájsť i na stránke knihy.rs-design.sk, zlatyfond.sme.sk, či na českom portály ecti.cz. Najväčší výber elektronických kníh však nájdete na internetových stránkach, z ktorých je možno sťahovať filmy, hudbu a podobne. Na týchto stránkach však bývajú knihy často nahrávané nelegálne a porušujú sa autorské práva.

Pokiaľ máte čítačku elektronických kníh, môže sa Vám stať, že niektoré typy súborov nebude schopná zobraziť. Existuje však veľké množstvo programov (tzv. convertor), ktoré sú schopné zmeniť súbor do požadovaného formátu.

Mohlo by vás zaujímať:


Tento záznam bol zaslaný Elektronické knihy a označený , , . Záložka je tu.

Similar posts

Komentáre sú uzavreté.