Čo sú elektronické knihy a ako ich čítať?

Ľudia neustále čosi vymýšľajú, zlepšujú, inovujú. Vývoj jednoducho nezastavíme. Spomeňme si napríklad na klasické kazety, ktoré neskôr nahradili CD-čka a tie nakoniec MP3 prehrávače. Podobne je to aj s knihami. Možno ich celkom nenahradia, no svojich fanúšikov si určite nájdu. Elektronické knihy.

Ako vyzerajú eknihy

Elektronické knihy sa od tých klasických, papierových, naozaj odlišujú. Čitateľ ich totiž nemôže vziať do ruky a otáčať stránky. Takáto kniha je v elektronickej forme a je alternatívou klasickej papierovej knihy. Ak navštívite internetové kníhkupectvo a knihu si zakúpite, do svojho počítača si ju môžete stiahnuť už v priebehu piatich minút. V takomto prípade neplatíte poštovné! Okrem toho platí, že online knihy sú oproti tým klasickým spravidla lacnejšie. A mnohé eknihy si dokonca môžu čitatelia stiahnuť zdarma.

Čítajte ich takto!

Ak chcete čítať knihy online, potrebujete k tomu samozrejme počítač, prípadne iné elektronické zariadenie. Azda najpohodlnejšia a na tento účel najvhodnejšia je čítačka kníh. Čitateľ tu má veľa možností. Čítačku si pohodlne vezme do rúk, pretože je ľahká. Môže čítať v tme a nikoho pri tom nerušiť svetlom. Okrem toho takéto čítačky ponúkajú možnosť meniť veľkosť písma, zvýrazňovať si rôzne pasáže knihy a dokonca si ich aj osobitne ukladať. Ak sa Vám teda vybraná myšlienka z eknihy mimoriadne zapáči, uložíte si ju a kedykoľvek sa k nej vrátite.

Dobrou alternatívou čítačiek sú už spomínané počítače, ale aj tablety alebo smartfóny. Platí však, že v týchto zariadeniach musíte mať stiahnutý špeciálnu aplikáciu, ktorá čítanie ekníh umožňuje. Mnohé internetové kníhkupectvá, ktoré predávajú eknihy, ponúkajú nielen knihy na stiahnutie, ale aj spomínané aplikácie, prostredníctvom ktorých sa knihy dajú čítať. Ak teda aplikáciu nemáte a uvažujete o kúpe eknihy, nemusíte sa báť žiadnych výdavkov na aplikáciu navyše. Čítanie ekníh má nesporné výhody. Či už je to rýchlosť dodania knihy, jej nižšia cena, či možnosť nosiť si kamkoľvek celú knižnicu v čítačke so sebou.

 

FOTO:  © Sergey Nivens / Dollar Photo Club

Pridaj komentár