Elektronické knihy. Aké sú ich výhody?

Niektorí ľudia by klasické knihy za eknihy nevymenili. Je pravda, že tie papierové majú krásnu vôňu a pre vášnivých čitateľov je skutočná kniha čosi ako poklad. K dobrej knihe sa čitateľ vráti aj po čase, rád si v nej zalistuje, prečíta vybrané pasáže… Avšak aj elektronické knihy majú svoje čaro a nesporné výhody. Aké?

  1. Sú lacnejšie!

Je pravda, že najprv musíte investovať do čítačky elektronických kníh. Záleží na Vašich nárokoch, no kvalitnú čítačku si viete kúpiť už za cenu okolo 50 Eur. Avšak pokiaľ ide o eknihy, tie sú o 30 až 50% lacnejšie ako klasické tlačené knihy. Preto sa Vám náklady na čítačku veľmi skoro vrátia a ďalšie knihy si už môžete čítať oveľa lacnejšie!

  1. Nepotrebujete priestor na ich skladovanie

Určite máte i Vy doma v pivnici, prípadne v podkroví uskladnené staré knihy Vašich rodičov zapadnuté prachom. K väčšine z nich sa už nikto nikdy nepriblíži, nieto aby ich ešte čítal! A tak zbytočne zaberajú priestor, pretože je Vám ľúto ich vyhodiť. Okrem toho, máte predsa plnú obývačku vlastných kníh… Elektronické knihy priestor na skladovanie veru nepotrebujú. A ak ich už nebudete potrebovať, stačí stlačiť delete.

  1. Môžete si vytvoriť zálohu

Je pravda, že Váš počítač, prípadne čítačku, môže napadnúť vírus. Nič Vám však nebráni, aby ste si eknihy pre istotu skopírovali a vytvorili tak zálohu pre prípad núdze. Tak o ne určite neprídete.

  1. Celú svoju knižnicu môžete nosiť so sebou!

Ak sa chystáte na dovolenku a chcete si zabaliť aspoň dve knihy, nielenže zaberú priestor, ale aj zvýšia váhu batožiny. Komu by sa chcelo prenášať ťažké knihy? S čítačkou môžete mať všetky knihy so sebou. A okrem toho, k dispozícii máte aj knihy online. Tie sú na rôznych webových stránkach celkom zadarmo! Stačí si do vyhľadávača zadať výraz „online knihy“ a nájdete množstvo ekníh, ktoré si môžete zdarma stiahnuť.

  1. Dostupnosť a pohoda pri čítaní

Stačí si otvoriť internetové kníhkupectvo a môžete vyberať! Okrem toho, nemusíte na doručenie knihy čakať. Po zakúpení máte okamžite dostupné knihy na stiahnutie. A navyše, už Vás viac nebudú bolieť ruky pri držaní ťažkej klasickej knihy a nebude Vás ani trápiť nedostatok svetla pri čítaní. To všetko vďaka elektronickým knihám!

 

 

FOTO:  © Voyagerix / Dollar Photo Club

Pridaj komentár